Do pracodawców

Tak naprawdę pracujemy dla Was. To Wy dajecie pracę naszym absolwentom. Staramy się przygotować ich jak najlepiej do pracy konstruktora lub inżyniera analiz wytrzymałościowych. W tym celu dążymy do tego, żeby student jak najszybciej zderzył się z realnymi zagadnieniami inżynierskimi. Służą temu:

Prace magisterskie i projekty inżynierskie zamawiane przez przemysł

Od lat współpracujemy w tym kierunku z kilkoma firmami z naszego regionu. Wspólnie z nimi wymyślamy tematy projektów inżynierskich i prac magisterskich dla naszych studentów. Tematyka tych prac zwykle powiązana jest z:

  • opracowaniem dokumentacji technicznej maszyn i urządzeń;
  • kompleksowym modelowaniem zachowania się maszyn i urządzeń w czasie ich produkcji, eksploatacji i sytuacjach awaryjnych;
  • optymalizacją istniejących produktów w kierunku zmniejszenia kosztów produkcji i/lub zwiększenia ich niezawodności;
  • opracowaniem narzędzi informatycznych, wspomagających pracę inżyniera.

Studenci cenią sobie takie życiowe tematy projektów i tylko najlepsi z nich mają zaszczyt ich wykonywania. Dla Was prace zamawiane są najlepszą okazją poznać studenta, sprawdzić go przed ewentualnym zatrudnieniem.

Prace zlecone, wykonywane wspólnie przez studentów i wykładowców

W każdej firmie są stosunkowo proste zadania, które trzeba wykonać, ale brak na to czasu lub ludzi. Należy do nich, na przykład, zamiana dokumentacji technicznej z postaci papierowej na elektroniczną, konwersja dokumentacji powiązana z przejściem od projektowania 2D do przestrzennego, itp. Nasi studenci, którzy mają wielokrotnie więcej zajęć powiązanych z pracą w programach CAD, niż inne specjalności, są w stanie zrobić taką prace szybko i tanio. Oczywiście, że taka praca będzie prowadzona pod nadzorem doświadczonych wykładowców.

Absolwent na zamówienie

Potrzebujesz specjalistę o niestandardowym wykształceniu, łączącego kilka specjalności i przygotowanego do pracy właśnie w Twojej firmie? Przez elastyczny system studiów indywidualnych możemy wykształcić Ci właśnie takiego inżyniera.